סקירה נאה על המחוז הדרומי

מפקח נימר בקרמן הוא קצין בילוש מרחבי במחוז הדרומי. אביו בדואי ואימו יהודייה והוא עצמו מתגורר בצריף רעוע ומבודד ונהנה מהנוף המדברי, ולעיתים גם מנוכחותה של צעירה אשר יחסיה עימו שנויים במחלוקת, תלוי את מי שואלים.
כשבנתיבות, עיר קדושה ובדרך כלל גם מאוד שלווה ושקטה, מתגלית גופה של נערה צעירה, נימר נקרא לשטח ונבחר לעמוד בראש צוות החקירה. הנרצחת אותרה באזור שומם ומזוהם באשפה ובמכליות זבל. גופתה נמצאה בתוך אחת מהמכליות כשהיא עירומה, גרונה שוסף וכל גופה מרוח בדמה שלה .
מתברר כי הנרצחת היא נערה דתייה בת 14, תושבת העיר. למשטרה לא היה כיוון חקירה ואין הם ידעו לומר אם מדובר ברצח לאומני, רצח שבוצע ע"י יהודי או ע"י בדואי. מי שהזעיק את השוטרים למקום לא ראה את הרוצח ורק עבר באזור בכדי לאסוף בקבוקים מהפחים.
המצב רק הלך והסתבך כשגופתה של צעירה נוספת אותרה וגם היא, כמו במקרה הקודם, הייתה עם גרון משוסף. נימר נחוש לשים את ידיו על הרוצח המתועב. בחקירתו, הוא מנסה לגלות האם מעשי הרצח קשורים לתיקי רצח בלתי מפוענחים אשר התרחשו שנים לפני כן בעיר אחרת. האם כיוון החקירה הזה באמת נכון ומדובר ברוצח סדרתי ששב לרצוח?
חקירה לא פשוטה עומדת בפני נימר לאור מעשי שחיתות, גזענות, סודות אפלים וניצול מרות. בנתיבות מתגוררת קהילה של חרדים אשר לא אוהבים זרים ומזדעזעים לגלות שהמפקח הוא בדואי. נימר לא מאפשר לתגובות על מוצאו להפריע לחקירתו הוא פועל בשביל לחשוף את כל הסודות בקהילה החרדית ולהגיע לחקר האמת.
בחקירתו הוא נעזר בד"ר יאנה צ'רניאק, הפתולוגית החדשה , אישה תמירה ומרשימה אשר מלבד ביצוע עבודתה במקצועיות ומיומנות רבה, היא חושפת בפני נימר איכויות נוספות שהן כלל לא קשורות לנושא החקירה ואם תשאלו את נימר, חוויותיו עימה הן חלומו של כל גבר.
האם עקשנותו ודבקותו במטרה של נימר יביאו לתוצאות המיוחלות? מי הוא הרוצח המחריד? את כל התשובות תמצאו בספר המתח המרתק: "המחוז הדרומי"!
מאוד נהניתי לקרוא את הספר ששמר על מתח ועניין רב לכל אורכו. תוך כדי הקריאה ניסיתי לנחש מי הוא הרוצח, אך, ניחושיי ירדו לטמיון ורק כשכבר קראתי שלושת רבעים מהספר, הבנתי לאן נושבת הרוח.
הכתיבה בספר מאוד קולחת, העלילה מרתקת ותיארה היטב את מציאות חיינו בארצנו הקטנה. היא הציגה תמונה של הפסיפס הישראלי בשלל גווניו. ישנן דמויות מהקהילה החרדית, יש יוצאי צבא, מסתננים מאפריקה, שוטרת אתיופית, מפקח בדואי, פתולוגית ממוצא רוסי, כל הדמויות הללו משקפות את ההווי הישראלי.
שורה תחתונה: רציחות מזעזעות מסעירות את נתיבות, עיר קדושה ולרוב מאוד שלווה, המפקח נימר, בן לאב בדואי ואם יהודייה, פועל בכדי לגלות את זהות הרוצח ונתקל בקשיים ובשלל סודות אפלים
מאת: לאה זונדלביץ, המלצות אמיתיות על ספרים
https://www.facebook.com/groups/realbookreviews/permalink/785793678819861

כתבות נוספות